Pomoc w zachowaniach problemowych
Tego typu treningi są najczęściej uzupełnieniem terapii behawioralnej.
Jeśli natomiast masz ochotę jedynie nauczyć psa pozostawania na posłaniu podczas przyjścia gości lub innej konkretnej umiejętności, która ma pomóc w konkretnej sytuacji - napisz do mnie, ustalimy szczegóły i umówimy się na trening.
Trening medyczny
Ten rodzaj treningu polega na oswojeniu psa ze wszystkimi zabiegami weterynaryjnymi oraz pielęgnacyjnymi, z którymi spotyka się regularnie, co pozwala na zminimalizowanie stresu podczas tych czynności. Są to m.in.: zastrzyki, zakraplanie oczu i uszu, sprawdzenie stanu zębów, mierzenie temperatury, obcinanie pazurów, czesanie czy zakładanie kagańca.
Podstawowe posłuszeństwo
Pod tym pojęciem kryje się szereg umiejętności przydatnych w codziennym życiu.
Umiejętności te pomagają nam lepiej porozumiewać się z psem, dzięki czemu wspólne spacery staną się bezpieczniejsze oraz jeszcze bardziej przyjemne. Szczegółowy spis komend znajdziesz w zakładce "Kurs podstawowego posłuszeństwa", ale pamiętaj, że zawsze możemy zrobić więcej :)
Jagoda Anczarska
Szczekajmy w tym samym kierunku
Garwolin i okolice
Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave
Treningi grupowe
Jak przygotować się do treningu?
Przebieg treningu
Jesteś stałym bywalcem treningów? Dla moich podopiecznych co miesiąc przygotowuję jeden dzień na treningi grupowe, aby psiaki mogły poćwiczyć w większych rozproszeniach. Jeśli chcesz dołączyć, możesz sprawdzić termin na facebookowej grupie "Szczekacze" i zapisać się na kolejne spotkanie.
Przy powyższej opcji możemy z góry ustalić plan działania i wybrać komendy, które chcecie wypracować lub bawić się możliwościami treningowymi i popróbować różnych rzeczy - przecież najważniejsze jest to, żeby przyjemnie spędzić czas ze swoim psem!
Przed treningiem wysyłam ankietę, która pomaga mi lepiej dostosować plan treningowy do psa. Następnie umawiamy się na konkretny termin. Trening może odbywać się w domu, parku, galerii handlowej itd. - w zależności od psa, preferencji właściciela oraz tego, co chcemy wypracować.
Na pierwszym spotkaniu dużo mówię - tłumaczę zasady, opowiadam o teorii uczenia, sygnałach błędu i innych rzeczach, dzięki którym treningi będą efektywne i przyjemne.
Po każdym spotkaniu zadaję pracę domową, abyście wiedzieli jak i co ćwiczyć między wspólnymi treningami.
Głodnym wiedzy zawsze chętnie odpowiadam na wszystkie dodatkowe pytania :)
• W dniu treningu dajemy psu mniejsze śniadanie lub w ogóle go nie podajemy
• Przygotowujemy wszystkie potrzebne rzeczy:
- dobry humor,
- pocięte smakołyki lub porcję karmy,
- saszetkę na smakołyki,
- kliker,
- linkę, smycz, obrożę/szelki,
- wodę,
- zabawki,
- worki na psie sprawki,
- inne potrzebne rzeczy
• Przed treningiem robimy krótki, spokojny spacer
Na treningach indywidualnych robimy co chcecie! Ćwiczymy umiejętności z zakresu podstawowego posłuszeństwa, komendy przydatne w domu czy uzupełniające terapię behawioralną lub skupiamy się na treningu medycznym. Możemy też pobawić się w sztuczki :)
Pracuję z użyciem wyłącznie metod pozytywnych!
Bardzo chętnie używam klikera, pokażę Ci dlaczego warto spróbować.
Jedno spotkanie trwa 60 minut.
To wyjątkowy psi sport, który łączy posłuszeństwo z agility. Nie ma w nim miejsca na stres czy napięcie, liczy się tylko dobra zabawa i wzajemna komunikacja! W zawodach startować mogą wszyscy przewodnicy, bez względu na wiek czy niepełnosprawność fizyczną. To samo dotyczy psów - trenować mogą szczeniaki i seniorzy, a także psiaki niewidome czy niesłyszące. Zapraszam Was na treningi Rally-O w formie zajęć indywidualnych, a niedługo także grupowych!
Dla kogo?
Przebieg zajęć
Czym jest Rally-O?
Rally-Obedience to sport niekynologiczny, łączący elementy psiego posłuszeństwa oraz agility, czyli skoków przez przeszkody. Drużyna – przewodnik i pies – mają za zadanie pokonać tor złożony z różnych ćwiczeń, tzw. stacji. Są to dość proste zadania, takie jak siad, leżeć, zostań czy chodzenie przy nodze. W Rally-O nie liczy się precyzja wykonania ćwiczenia, a komendy można powtarzać.
Sport ten mogą uprawiać i mali, i duzi, kundelki i psy rasowe. W zawodach Rally-O biorą udział dzieci i młodzież, każdy ma przypisaną odpowiednią kategorię.
• Dla szczeniąt
• Dla dorosłych psów
• Dla psich seniorów
• Dla psów rasowych
• Dla kundelków
• Dla psów niepełnosprawnych (o ile niepełnosprawność nie powoduje bólu lub dyskomfortu u psa)
• Dla dzieci (do lat 8.)
• Dla młodzieży (8-18 lat)
• Dla dorosłych
• Dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi (również na wózkach inwalidzkich)
• Zajęcia rozpoczynamy nauką potrzebnych do przejścia toru umiejętności, takich jak np. dostawienie do nogi, chodzenie przy nodze, siad, leżeć, zostań itp. Ważna jest także nauka prawidłowego czytania znaków (stacji). Następnie układamy tor i uczymy się po nim poruszać, wykonując ćwiczenia ze stacji w odpowiedni sposób.
• Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na dobrej zabawie i budowaniu relacji między Tobą a Twoim psem :)
• W trakcie treningów opowiadam o punktacji i weryfikuję Wasze błędy, mówię jak je poprawić.
• Zajęcia przygotowują Was do startu w oficjalnych zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Rally-O.